Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri

Son zamanlarda aile geçiminin git gide zorlaşmaya başlaması, yaşamın eski yıllara nazaran daha pahalı bir hale gelmesi; ev hanımlarını da çalışarak, aile geçimine katkıda bulunmaya zorluyor.

Aslında gün içerisinde çamaşır, bulaşık, yemek, temizlik derken en zor işlerle yüzleşmek zorunda kalan ev hanımları; eşlerine maddi açıdan yardımcı olmak için bir de para kazandıran işlere yöneliyor.

Bu yazımızda ev işlerinden boş vakit bulabildiğiniz anlarda para kazanmanıza olanak tanıyan; aynı zamanda oldukça keyifli olan birtakım iş fikirlerine yer vermek istiyoruz.

Sizler de aşağıdaki iş fikirlerinden size uygun olanlarını tercih ederek, en azından ufak da olsa gelir elde edebilir; kişisel ihtiyaçlarınızın önemli bir bölümünü karşılayabilirsiniz.

İşte, ev hanımlarına uygun iş fikirleri listemiz:

  • Yazarlık

Daha çok üniversite eğitimini tamamlamış, kitap okumaktan ve bir şeyler karalamaktan hoşlanan ancak çocuk bakımını üstlendiği için çalışma fırsatı bulamayan annelere önerdiğimiz metin ve makale yazarlığı; ciddi anlamda gelir elde edebileceğiniz bir iş fikri!

Yazarlık yaparak, ayda BİN TL ve üstü gelir elde etmek için bilgisayar başında günde 3-4 saat geçirmeniz çoğu zaman yeterli olabiliyor.

Yazarlık yaparak para kazanmak için makale yazarı arayan Bionluk, R10 vb. sitelere üye olabilirsiniz.

  • Çocuk bakıcılığı

Oldukça klasik bir iş fikri olan çocuk bakıcılığı; günümüzde evden para kazanmak isteyen kadınların en sık tercih ettiği bir diğer iş fikri.

Şayet çocuk bakıcılığı yapmak istiyor ancak bu konuda talep görmüyorsanız; sosyal medya ağlarınızda çocuk bakıcılığı yapabileceğinizi dile getirebilir ve daha hızlı bir şekilde iş bulabilirsiniz.

  • Aşçılık

Yaptığınız yemeklerin lezzetine güveniyorsanız; çevrenizde size aşçı olmanızı öneren pek çok bay-bayan arkadaşınız bulunuyorsa onların önerisine kulak verebilir; yaptığınız lezzetli börek-çörek-pasta vb. lezzetleri restoranlarla anlaşarak, onlara satabilirsiniz.

Ancak bu konuda girişimci olmanız ve semtinizde bulunan restoran ve kafeleri ziyaret ederek, böyle bir niyetiniz olduğuna dair onları bilgilendirmeniz gerekiyor.

Kim bilir belki de yemeklerinizin çok beğenilmesi durumunda işlerinizi büyütebilir; ileride kendi restoranınızı bile açabilirsiniz.

  • El İşi

El emeği göz nuru ürünlerin hala bayanlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü göz önünde bulunduracak olursak, kendi hazırladığınız kolyeleri, bilezikleri, yüzük vb. diğer süsleri Instagram, Facebook vb. adreslerde görsel şeklinde paylaşarak da para kazanabilirsiniz.

Bu sayede hobinizi sadece hobi olmaktan çıkarabilir; ek gelir elde edebileceğiniz bir kazanç kapısına dönüştürebilirsiniz.

Kendinize inandığınız sürece her şeyin mümkün olduğunu unutmamanız dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri için yorumda bulun

    Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.