Akşamları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri

Bazen çalıştığınız tam zamanlı işler biriktirmenize veya bütün masraflarınızı karşılamanıza yeterli olmayabilir. Bu yüzden tam zamanlı işinizden sonra akşamları ek iş yapmak zorunda olabilirsiniz. Fakat gün içerisinde yoğun bir tempoyla çalışıyorsanız ek iş yapmanın hiç kolay olmayacağını bilmeniz gerekir. Bu yüzden ek olarak yapacağınız işi seçerken günlük işiniz kadar sizleri yormayacak bir iş seçmelisiniz.

1-İçerik Yazarlığı

Kendinize ait serbest bir içerik yazacağınız zaman ihtiyacınız olan; iyi bir yazma kabiliyeti ve bilgisayardır. Müşteri bulmak için ise webmaster platformlarına veya makale sitelerine üye olabilirsiniz. Aynı zamanda içerik yazarlarına özgün olan platformlardan faydalanabilirsiniz.

2-Köpek Gezdirme

Ülkemizde yeni yeni tercih edilmeye başlayan köpek gezdirme yurtdışında son derece popüler bir iştir. Köpek gezdirmede genellikle 30 dakika veya 1 saat yürüyüş yapılmaktadır. 1 köpeğin gezdirme fiyatı ise 35 TL ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aynı akşam birden fazla köpeği birlikte gezdirerek bu işten iyi kazanabilirsiniz.

3-Çocuk ve Bebek Bakımı

Bebek veya çocuk bakımı akşamları ek gelir kazanmak için tercih edebileceğiniz bir başka yoldur. Bu iş genellikle gündüz işi olarak biliniyor olsa da akşamları dışarı çıkacak olan ailelerde çocukları için birkaç saatliğine bakıcı aramaktadır. Bebek bakımı için ortalama fiyat ise saatliği 30 TL olarak hesaplanmaktadır.

4-Ürün İncelemeleri Yazmak

Bir marka yeni bir ürün piyasaya sürdüyse genellikle diğer müşterilerinin ürünlerini alması için çevrimiçi incelemelere ihtiyaç duymaktadır. Bazı durumlarda sizlere ürünler için açıklama verilir ve NV, gittigidiyor gibi sitelere çevrimiçi kısa bir inceleme yazmanız istenir. Buna ek olarak bazı markaların ücretsiz örneklerini gönderdiğini de görebiliyoruz.

5-Sosyal Medya Yönetimi

Eğer akşamları genellikle Facebook, Twitter veya gibi sosyal ağlarda vakit geçiriyorsanız bu işin tam olarak size göre olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle şirketler sosyal medya yönetimine çok fazla önem verirler. Bu alanda kendinizi geliştirirseniz iş alma ihtimaliniz de o kadar fazla olacaktır. Fiyatlar ise ortalama olarak aylık 500 ile 2 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

6-Veri Girişi

İş yerinde uzun bir çalışma temposundan sonra ek para kazanmanın güzel yolları arasında veri girişi de yer almaktadır. Bilgisayarınızın başına geçerek bütün bir akşam boyunca çalışabilirsiniz. Bu iş için sadece şirketler değil aynı zamanda web girişim projeleri olan kişiler de sizin müşteriniz olabilir. Genellikle veri çeşidine ve miktarına göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

 1. Yılmaz dedi ki:

  4 v 5 uygun olabilir peki nasıl yapabiliriz teşekkürler iyi çalışmalar

  • admin dedi ki:

   merhabalar,

   sadeceon.com ve bionluk.com gibi sitelerde bu işler için kategoriler var. Oralardaki örnek ilanları inceleyip, kendiniz bir ilan oluşturarak müşteri arayışına girebilirsiniz.