Farklı İş Fikri

 Zor zamanlarda MUTLULUKlarınızı ertelemeyin!

 

Hepimiz ayağımızı yorganımıza göre uzatsak bile, yine üşüdüğümüz dönemlerden geçiyoruz. Durum böyle olunca zor şartlar da mutlu olmayı öğrenmek artık mutlu yaşamın mihenk taşı oldu. Hal böyle iken herkes refah düzeyini artırmada yeni yöntemler peşine düştü. Oysa bazı yeteneklerimiz böyle günlerde su yüzüne çıkar. Biliyor musunuz? Hayat şartları bizleri her ne kadar olumsuz yönde etkilemiş olsa bile, yeni donanımlar kazandırma da olumlu etkileri olduğunu. Evet, yanlış duymadınız! Olumlu ya da olumsuz her koşulun bize kaybettirdiklerinin yanında kazandırdıkları da mevcut. Böyle durumlar bu yetenekleri keşfetmenin en ideal zamanı.

Örneğin çocuğunuzun odasını güzelleştirmek, yeni oyun alanları yaratmak, onu mutlu etmek istiyorsunuz ama buna ayıracak bütçeniz şu an için yok. Durup şartların iyileşmesi mi bekliyorsunuz? Peki ya o dönem geldiğinde çocuğunuz büyümüş olursa ya da o ilk anki hevesiniz kalmazsa ne olacak? Mutluluğunuzu ertelemeye değer mi? Bunu hiç düşündünüz mü? Örneğimizden yola çıkarsak çocuğunuza Amigurimi ile yeni oyun alanları yaratabilirsiniz. Ya da çok sevdiğimiz birine kişisel bir hediye hazırlayarak mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.  Peki, biliyor musunuz?  Amigurimi; her ne kadar Japon kökenli bir örgü tekniği olsa bile, 80li yıllar öncesi örgü ile karpuz ören babaannelerimizden tanıdığımız bir teknik. Şimdilerde sadece örgü desenleri bir sistematiğe uydurularak yeni teknikler ve şemalar geliştirildi. Birde Japonya’dan ya hani;  albeni ve popülerlik kazandı o kadar diyebiliriz. Peki, geçmişte kullanılan bir yöntem nasıl oldu da bu günün popüler iş fikirleri arasına girdi? Girişimci olmak ve harekete geçmek bu anlamda ne kadar önemli fark edebildiniz mi?

Amigurimi birçok iplik çeşidi kullanmanıza imkân tanıyan tığla bir örgü tekniğidir. İstenilene göre desen ve boyut çeşitlemesi yapılarak pek çok alanda kullanılabilir bu örgü tekniğioyuncak, duvar süslemeleri, tabure, hediyelik eşya, beşik süsleri, sepet süslemeleri, kişiye özel tasarımlar gibi pek çok alanda kullanılabilir. Zengin ürün çeşitlemesinin yanında malzemelerinin kolay ve ucuz yollarla temin ediliyor olması çoğu kadın tarafından Amiguriminin denenmesine fırsat vermektedir. Ayrıca her kadının bir şekilde bir zamanda yolunun örgü örme ile kesişmiş olması da cabası. Birkaç yumak iplik, tığ ve biraz elyafla deneyimlenmesi mümkün bir iş fırsatı olan Amigurimi biraz cesaret, uğraşı ve hayal gücü ile getirisi fazla bir girişim olabilir.

Çocuğunuzun ilgi alanlarına göre tasarladığınız oyuncak ya da süs eşyalarına uygun şablon ve teknikleri günümüzde ücretsiz olarak pek çok sosyal mecrada bulmanız mümkündür. Elbette; sistemi çözene kadar ilk etapta illa zorlanacaksınız. Umut ediyoruz ki; emeklemeden yürünmeyeceğini yakın zamanda deneyimleyen biri olarak bu zorluklar sizi yıldırmayacaktır. Bu konuda daha hızlı ilerlemek adına birçok formda yazışmalar ve görüşmeler yaparak öğrenme sürecini daha zevkli ve hızlı hale getirebilmenizde bu günün teknolojik nimetleri arasındadır.

Önceleri çocuğuna yaptığı oyuncaklarla Amigurimi ile tanışan birçok kadın şimdilerde birbirinden özel ve farklı tasarımlarla sosyal medyada yarış halindedirler. Bu tatlı yarış ve bilinç altındaki inovasyon çalışmaları her geçen gün bu pazarın büyümesine ve çeşitlenmesine imkân tanımaktadır. Sosyal paylaşım sitelerindeki satışlarını yetersiz bulan pek çok kadın ayrıca girişimci desteklerinden faydalanarak yeni iş alanları oluşturmuş turistik ve hediyelik eşya satış merkezlerinde kayda değer kazançlar elde etmektedirler.

Amigurimi örneği mutluluklarınızı ertelememeniz gerektiğine dair sadece bir örnek. Şayet sizinde bu tip bir deneyiminiz var ise şartlarım uygun değil diye erteliyorsanız, sakın bu kötülüğü kendinize ve sevdiklerinize yapmayın. Neler yapabileceğinizi denemeden göremezsiniz ve yapabileceklerinizi gördükçe attığınız adımların büyüklüğüne siz bile inanamayacaksınız. Bu hareket, belki hediyelik eşya sektörünün dev kapılarını açarak kendi işinizin sahibi olmanızda sizi yüreklendirecek. Ya da doğal anti bakteriyel çocuk ürünleri piyasasında hatırı sayılır bir kazanç elde ederek, bayilikler verecek duruma bile gelebilirsiniz. Arzu ederseniz, örnek bayilik veren firmalar’ı inceleyebilirsiniz.

Biliyor musunuz? Bugünün büyük girişimcilerinin birçoğu, dün şartların düzelmesini beklemeyen mutluluğunu ertelemeyen kişilerdir. Öz mutluluklarını ertelememe kararıyla, çözümü problemin içinde bulmuş harekete geçmişlerdir. Kendi başarı hikâyelerini yazmakla kalmayıp ayrıca başkalarına ilham ve gelir kapısı oluşturmuşlardır. Sizde bu girişimcilerin takip ettiği yolu izleyerek ilham alabilir dolasıyla mutluluğunuzu ertelemekten kurtulabilirsiniz.Göreceksiniz ki girişimci olan iç sesinizi dinlemek, mutluluğa atılan en büyük adım olacak.

Bir Cevap Yazın

  1. Farklı İş Fikri için yorumda bulun

    Farklı İş Fikri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Farklı İş Fikri için ilk yorumu yapabilirsin.