Geliri Artırmak İçin bilmeniz Gereken 4 Önemli Yöntem

Eğer gerçekten kazanmanın basit kurallarını anladıysanız hayatınız boyunca çok para kazanabilirsiniz. İşletmeler için ise geliri artırmak için bilmeniz gereken 4 önemli yöntem vardır. Bu yöntemleri bilir ve uygularsanız işletme gelirlerinizde de büyük artış olduğunu görebilirsiniz.

Gelirinizi Artıracak Olan 4 yöntem

-Ürün veya hizmet sunduğunuz müşteri sayısını artırın.

-Satışı daha fazla yaparak her işlemin ortalama hacmini artırın.

-Müşteri başına uygulanan işlem sıklığını artırın.

-fiyatlarda yükseltmeye gidin.

Burada baz olarak bir restoran işlettiğinizi ve bu restoranın gelirlerini artırmaya çalıştığınızı düşünelim. Bu adımları şu şekilde uygulayacaksınız;

-Ürün veya hizmet sunulan müşteri sayısını artırmak: Bu madde restoranınıza daha fazla kişinin gelmesini sağlamak anlamına gelmektedir. Bu stratejinin nispeten basit bir strateji olduğunu söyleyebiliriz. Bir restorana daha Fazla müşterinin gelmesi demek daha fazla ödeme yapılmasıyla eşdeğer bir durumdur. Ortalama işlem hacminin aynı kalacağını düşünürsek bu durum daha fazla demektir. Günümüzde bu yöntemi uygulamak isteyen işletmeler genellikle internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından faydalanmayı seçmektedir.

-İşlem hacmi ortalamasını artırmak: Bu maddemiz her müşterinizin daha fazla alışveriş yapmasını sağlama anlamına gelmektedir. Bu işlem genellikle Upseling denilen bir işlemle gerçekleşmektedir. Upselling demek, müşterinin almak üzere olduğu bir ürünü değil de o ürünün daha üstü ve pahalı olanını satarak tüketiciyi daha  fazla ödemeye itmektir. Restoranınıza gelen müşteri ara sıcak istediği zamanlarda siz müşterinize içecek, meze ve tatlı tekliflerinizi de gösterebilirsiniz. Restoranınıza gelen müşteriniz bu ürünleri ne kadar fazla almak isterse o kadar fazla harcar. Bu yüzden sizde daha fazla kazanç elde etmiş olursunuz.

-Müşteri başına işlem sıklığını artırma: Bu maddemiz insanları daha sık ürün satın almaya yönlendirme anlamına gelmektedir. Örneğin restoranınıza gelen müşteriniz ayda bir gelmeyi tercih ediyorsa onu haftada bir gelmeye ikna etmeniz gerekir. Müşterileriniz restoranınızı ne kadar fazla tercih ederse işletmeniz o kadar fazla kazanç elde edecektir.

-Fiyatları yükseltme: Fiyatları yükseltme yoluna gitmeniz müşterilerinize yapacağınız satışlardan daha fazla kar elde etmenizi sağlayacaktır. Sıklığın ve ortalama işlem hacminizin aynı kalacağını düşünürsek bu daha fazla kazanmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda ekstra çalışma zorunda olmanızı da engelleyecektir.

İşletmenize uğrayacak olan bütün müşteriler iyi müşteri değildir. Eğer bir müşteriniz size sık uğramıyorsa, sürekli fiyatlardan şikayetçi oluyorsa ve sizi başkalarına önermiyorsa bu müşteri için enerji kaybetmenize gerek yok demektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Geliri Artırmak İçin bilmeniz Gereken 4 Önemli Yöntem için yorumda bulun

    Geliri Artırmak İçin bilmeniz Gereken 4 Önemli Yöntem için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Geliri Artırmak İçin bilmeniz Gereken 4 Önemli Yöntem için ilk yorumu yapabilirsin.