Kar Ettirecek İyi İş Fikirleri Nasıl Bulunur ?

İyi iş fikirleri, herkes tarafından aranıyor fakat doğrusu bir türlü bulunamıyor. İyi iş fikri demek aslında uygulanabilir ve kar ettirebilen iş fikirleridir. Diğer bir söylemle, pazar fırsatlarıdır diyebiliriz. Yazımızda sizlere kar edebileceğiniz iyi iş fikirlerini vermeyeceğiz. Bu iş fikirlerini bulabilmeniz için yol göstereceğiz.

İlk Olarak Sorun Bulun ve Çözüm Üretin

İyi iş fikirleri bulmak aslında zannettiğinizden daha kolaydır. İlk olarak bir sorunu bulmanız gerekir. Örneğin; büyük şehirlerde yaşayan kişiler için gürültü kirliliği büyük bir problemdir. Bu konuda insanların en fazla şikayet ettiği konu ise; araç kornalarına gereksiz yere basılmasıdır. Bu sorunu çözmek için fikir üretmeye çalışan bir şirket ise gereksiz yere kornaya basan şoförleri tespit ederek sahiplerine ceza yazabilecekleri bir sistemi devreye soktu.

Bir Hizmet Veya Üründe Sorun Bularak Ortadan Kaldırın

Aslında bu yöntem bir şirketin ortaya çıkmasını sağlayan klasik yöntemler arasındadır. Buna örnek olarak, Google’ın arama motoruyla piyasaya ilk girişini gösterebiliriz. Google gelene kadar diğer birçok arama motoru kullanıcılarına aradıklarının dışında birçok bilgi sunmaktaydı. Google ise bu hatayı ortadan kaldırarak sektörde lider olabildi.

Var Olan İş Fikrini Genişletin

Aslında bahsettiğimiz bu strateji daha iyi bir fare kapanı hazırlamaktır. Herkes bir şeyler geliştirebilir. Fakat burada önemli olan nokta; geliştirdiğiniz şeyin değerli olmasıdır. Değerli bir şeyin iyileşmesi ve daha fazla geliştirilmesi için kullanıcılar ödemekten çekinmeyecektir. Aslında burada önemli noktalardan birisi doğru pazarı bulmaktır.

Piyasadaki O Aranan Boşluğu Bulun

Piyasada boşluğu bulduğunuz zaman işinizin gelişmesi, rakip olmayan bir yerde kadar basittir. Örnek verecek olursak; organik ürünlerin olmadığı bir lokasyonda organik ürünler satmanız size iyi bir gelir elde ettirecektir.

Önsezilerinizi Umursayın!

İçinizden bir ses size, sahip olduğunuz fikri uygulamaya başladığınız zaman çok iyi kazanacağınızı söylüyor olabilir. Bu konuda pratik yaptıkça ve fikirlerinizin uygulanabilirliğini artırdıkça bu önseziler sizlere doğruyu söylüyor olabilir. Yalnız direk bu önsezilerinizi dinlemek yerine iyi bir şekilde tahlil yapmalısınız. Özellikle paranızı ve zamanınızı bu işe komple yatırmadan önce.

Maliyetlerin Pahalı Olduğu Bir Alan Bulun

Mevcut maliyetlerin pahalı olduğu bir alan bularak bunu minimum maliyetlere indirebilirseniz iyi karlar elde edebilirsiniz. Bu konuda internet insanlara çok iyi bir fırsat sunuyor. Örneğin, normalde pahalı olan sertifikalı kurslar internetten çok uygun fiyatlarla alınabiliyor ve oldukça rağbet görüyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Kar Ettirecek İyi İş Fikirleri Nasıl Bulunur ? için yorumda bulun

    Kar Ettirecek İyi İş Fikirleri Nasıl Bulunur ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kar Ettirecek İyi İş Fikirleri Nasıl Bulunur ? için ilk yorumu yapabilirsin.