Havale/Eft Ücreti Almayan Bankalar

Açılımı elektronik fon transferi olan ve ülkemizde para transfer işlemlerinde yoğun bir şekilde kullanılan eft; en genel tanımıyla bir bankadan başka bir bankaya para transfer edilmesi anlamına geliyor.

Örneğin Vakıf Bank’tan Garanti Bankası’na belirli bir miktar para transfer etmek istediğinizde bankanızın eft imkanından yararlanıyorsunuz.

Bir diğer para transfer yöntemi olan havale ise kişilere kendi bankasından aynı bankada hesabı bulunan başka bir kişiye para gönderilmesini ifade ediyor. Yani EFT ile kendi bankanızdan diğer tüm banka hesaplarına para transfer edebilirken; havale ile kendi bankanızdan aynı bankanın diğer hesabına para yollayabiliyorsunuz.

Bu özellikleri sayesinde EFT ve havale günlük yaşantımızda sıklıkla kullandığımız banka işlemlerimiz arasında bulunsa da bazı bankaların EFT ve havale işlemlerinden yüksek rakamlarda kesintiye gitmesi; maalesef ki bizleri EFT ve havale kesintisi yapmayan bankalara doğru yönlendiriyor.

Havale/EFT ücreti almayan bankalar başlıklı bu yazımızda hiçbir şekilde eft/havale işlemleri dolayısıyla kesintiye gitmeyen bankalara yer vermek istedik.

İşte; havale-eft ücreti almayan bankalar listemiz:

  • FinansBank Enpara

Havale ve eft ücreti almayan bankalar listemizde ilk sırada bulunan Finansbank; yalnızca TL dışındaki para transferlerinde belirli bir miktarda kesintiye gidiyor.

Eft ve havale işlemlerinizde komisyon ödeme yükümlülüğünden kurtulmak adına FinansBank Enpara hesabı açtırabilirsiniz.

  • GarantiOne

Havale ve eft işlemlerinden herhangi bir kesinti yapmayan bir diğer banka hesabı olan GarantiOne; 18-25 arasındaki gençlerin işlemlerini daha rahat bir şekilde tamamlayabilmeleri amacıyla başlatılan bir proje olarak; müşterilerini her daim mutlu görmeyi ilk önceliği olarak belirliyor.

Şayet; 18-25 yaş aralığındaysanız; GarantiOne’ı tercih edebilirsiniz.

  • INGBank

Vadesiz mevduat hesabı açtırmak isteyenlerden hiçbir şekilde ücret kesintisinde bulunmayan ING BANK; mobil banka, internet ya da atm kullanarak gerçekleştirdiğiniz EFT/havale işlemlerinde de sizden komisyon almıyor.

INGBank’ın müşterilerine tanıdığı bu ayrıcalıktan yararlanabilmeniz içinse ING Bank’ta turuncu hesap açtırmanız gerekiyor.

  • YapıKredi Nuvo

Şubesiz bankacılık hizmeti sunan YapıKredi Nuvo; herkesin yararlanabileceği bir sistem olarak; Nuvo’yu tercih edenlerden hiçbir şekilde eft ya da havale ücreti almıyor.

Sürekli olarak para transferi gerçekleştiriyorsanız; Yapıkredi Nuvo sizin için doğru bir tercih olabilir.

  • CepTETEB

Para transferinde yararlanabileceğiniz bir diğer banka uygulaması olan CepTEBEB; müşterilerinden hesap işletim, eft ya da havale almayan bir diğer banka olarak karşımıza çıkıyor.

TEB Bankası’nın müşterilerine sunduğu bir hizmet olan CepTETEB sayesinde akıllı cihazlarınız aracılığıyla para transfer ve eft işlemlerinizi de kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Havale/Eft Ücreti Almayan Bankalar için yorumda bulun

    Havale/Eft Ücreti Almayan Bankalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Havale/Eft Ücreti Almayan Bankalar için ilk yorumu yapabilirsin.