İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır ? İhtiyaç Kredisine Başvurmak İsteyenler Neler Yapmalı?

Bankacılık ve finans sektörlerinin gelişimi ile birlikte her geçen gün, kişilerin alım güçlerini artırmaları adına bir çok yenilik gerçekleşmektedir. Hem teknolojinin hızla gelişmesi, hem de ihtiyaçların artması ile ihtiyaç kredilerinin kullanımlarında da hızlı bir artış görülmüştür. Bu artış ile bankalar rekabetten dolayı müşterilerine en uygun faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermek için adeta birbirleriyle yarışmaktadır. Bu içeriğimizde ise sizlere bankaların faiz oranları arasından en idealini seçebilmeniz için ihtiyaç kredisi hesaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını vermeye gayret edeceğiz.

İhtiyaç Kredisi Nedir ? Nasıl Hesaplanır?

İhtiyaç kredisi, anlık gelişen bireysel ihtiyaçlarınız için hızlı bir şekilde finanse edebildiğiniz ve uzun vadede ödemesini gerçekleştirebildiğiniz bir kredi çeşididir. İhtiyaç kredilerinde farklı dönemlerde farklı kampanyalar ile faiz oranlarında değişiklikler gerçekleşmektedir. Bundan dolayı bireysel ihtiyaçlarınız için kullanacağınız onlarca bireysel ihtiyaç kredisi çeşidi de bulunmaktadır.

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemlerinde uygulanan temel formül bu şekildedir :
“Kalan Anapara Tutarı X Kredi Faiz Oranı + BSMV+ KKDF = Ödenecek tutar”

 

Bu formül içerisinde yer alan, KKDF yani Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu aylık faiz üzerinden hesaplanan bir fondur ve taksit tutarı ile birlikte tahsil edilmektedir. Bir diğer terim ise BSMV yani Banka Sigorta Muameleleri Vergisi ile kredi işlemlerinden doğan ve banka tarafından krediyi kullanan kişiden devlete ödenen vergidir. Aylık faizi yüzde 5 olarak hesaplanan bu vergide taksit tutarı ile birlikte tahsil edilir.

Herkes İhtiyaç Kredisine Başvurabilir mi?

 

Bireysel ihtiyaç kredileri herkese açık kredi türleridir. Müşterisi olduğunuz ya da olmadığınız herhangi bir bankadan doğru belgeler ile başvurarak ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada en önemli olan konu hangi bankayı tercih edeceğinizdir. Yüzlerce farklı bireysel ihtiyaç kredisi arasından size en uygun krediyi bulabilmek için en kullanışlı platformlar, size özel kredi raporu sunan ve bu kredi raporu içerisinde hangi kredinin size daha uygun olduğunu, faiz oranlarını ve diğer bütün detayları öğrenebilirsiniz. Kredinizi seçtikten sonra kolayca başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Birçok banka telefon üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde başvuru almaktadır. Ancak bu ön başvurudan sonra gelir belgeniz, ikametgah ve nüfus cüzdanı gibi belgeleri mutlaka tamamlamanız gereklidir. Ardından başvuru yaptığınız banka belgeleri inceledikten sonra eğer uygun görünürse istediğiniz ihtiyaç kredisini hesabınıza hızlıca aktaracaktır.

İhtiyaç Kredisine Başvurmak İsteyenler Neler Yapmalı ?

İhtiyaç kredilerine başvurmadan önce mutlaka kendinize hangi ihtiyaç kredisinin uygun olduğunu sormalısınız. Hangi ihtiyaç kredisinin daha uygun olduğunu öğrenmek ve kredi raporunuzu almak için hemen interaktifkredi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. İhtiyaç kredisi alabilmek diğer kredi türlerine göre çok daha kolay ve işlemleri hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kredi başvurusu sürecinde ise bankalar süreçleri hızlandırmak adına bir çok yenilik getirse de, bu başvuru sırasında banka sizden birkaç belge ve doküman isteyebilir. Bu durumda bankanın istediği döküman ve dosyaları mutlaka doğru ve detaylı bir şekilde hazırlamanız, bireysel ihtiyaç kredisi alabilmeniz için en önemli noktalardan birisidir. Kritik bir öneme sahip olan bu belgeleri, başvurunuzdan önce mutlaka hazırda bulundurmalısınız.

 

İhtiyaç kredisi arama ve başvuru süreci bazı durumlarda karışık olabilmektedir. Böyle durumlarda uzmanlardan yardım almaktan ve aceleci davranmak yerine sakin kalarak, doğru raporları incelemeniz başvurmadan önce yapmanız gereken bir diğer önemli konulardan birisidir.

Bu içeriğimizde sizlere ihtiyaç kredisi hesaplama nasıl yapılır ve bu krediye başvurmak isteyenlerin neler yapmaları gerektiğini detaylı ve açıklayıcı bir şekilde aktarmaya gayet ettik. Siz de kredi başvurularında problem yaşıyorsanız ya da nasıl başvuracağınızı bilmiyorsanız interaktif kredi daima yanınızda.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır ? İhtiyaç Kredisine Başvurmak İsteyenler Neler Yapmalı? için yorumda bulun

    İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır ? İhtiyaç Kredisine Başvurmak İsteyenler Neler Yapmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır ? İhtiyaç Kredisine Başvurmak İsteyenler Neler Yapmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.