İş Görüşmesinde Mutlaka Söylemeniz Gerekenler

İş görüşmeleri herkes için belirli tabular barındırırken, iş görüşmelerine gittiğiniz zamanlarda ise mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Karşınızdaki kişiye doğru bir şekilde kendinizi ifade etmeniz, iş konusunda vaatleriniz, yetenekleriniz ve söyleyeceğiniz her türlü şey, karşınızdaki kişiyi etkilemenize ya da tam tersi bir duruma itebilir. Peki iş görüşmelerinde söylenmesi gereken sihirli cümleler nelerdir?

İş Görüşmesinde Mutlaka Söylemeniz Gereken

Yaptığınız İşleri ve Firmanızı Yakından Takip Ediyorum

Bir şirkete iş başvurusunda bulunmadan önce ve görüşmeye gitmeden önce, mutlaka o hakkında bilgi sahibi olmanız ve hizmetlerini yakından tanımanız gerekmektedir. İş görüşmelerinde bu durumu karşı tarafa belirtmeniz, işi ne kadar çok istediğinizi ve ne denli faydalı olabileceğinizi karşınızdaki kişiye aktaracaktır. Haliyle bu durum size iş görüşmesi konusunda büyük bir fayda sağlayacaktır. hakkındaki haberler, hizmetler, değişiklikler ve yenilikler gibi birçok detayı okuyarak ya da araştırarak gitmeniz, iş görüşmenizin daha kolay geçmesine neden olacaktır.

Esnek İş Şartlarına Alışkın Olduğunuzu Belirtin

İş görüşmenizde, karşınızdaki yetkilinin en çok dikkat ettiği konuların başında esneklik yer almaktadır. Değişken koşullara, iş ortamına, görevlere ve sorumluluklara her daim hazır olduğunuzu ve her türlü işin üstesinden gelebileceğinizi mutlaka karşınızdaki kişiye belirtin. İş verenlerin ve bu konuda görevli olan kişilerin en çok dikkat ettikleri konuların başında esneklik yer almaktadır.

Deneyimlerinizi Paylaşın

Bir şirket, eksik gördüğü bir bölgeyi doldurmak isterken, tecrübeli ve bu konuda bilgili kişilere her zaman öncelik verecektir. Bu nedenle iş görüşmesi sırasında aldığınız eğitimlerden tutunda, eski işinizdeki deneyimlerinize, yönetim konusunda izlediğiniz yollara, motivasyon tekniklerinize ve daha birçok detaya varana kadar karşınızdaki kişiye aktarın. İş için ne kadar yetenekli ve tecrübeli olduğunuzu mutlaka gösterin. Bu sayede iş görüşmenizin giderek çok daha kolay bir hale geldiğini fark edeceksiniz.

Kendimi Geliştirmek ve Alanımda Daha İyi Olmak İstiyorum

Eğer karşınızdaki kişiye alanınızda daha ileri ve daha uzman olmak istediğinizi belirtirseniz, iş verenler bu konuda sizin son derece sorumluluk sahibi bir birey olacağınızı düşünecek ve bu sayede size öncelik verecektir. Öte yandan uzman olmak istediğinizi ve yükselmek istediğinizi dile getirmeniz, sizin çok mükemmeliyetçi bir insan olduğunuzun en önemli göstergesi olacaktır. Haliyle bu gibi konuları söylemekten kaçınmamalı, ne kadar hırslı, ne kadar işinize bağlı ve kendinizi geliştirme isteğinin ne kadar fazla olduğunu sürekli olarak karşınızdaki kişiye dile getirmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. İş Görüşmesinde Mutlaka Söylemeniz Gerekenler İş Görüşmesinde Mutlaka Söylemeniz Gerekenler için yorumda bulun

    İş Görüşmesinde Mutlaka Söylemeniz Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İş Görüşmesinde Mutlaka Söylemeniz Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.