“İş kurmak istiyorum ama param yok” diyenlere tavsiyeler

Para, para, para. Artan kiralar, vergiler ve yasal prosedürler yüzünden iş kurmak ve çok kazanmak için de elinizde bir miktar para olması gerekiyor artık. Kendi işini kurmak isteyen onlarca kişi parasızlıktan dolayı nice fikirlerin unutulup gitmesine acı acı katlanıyor. Ancak bu duruma bir dur diyebilmek tamamen sizin elinizde.

Eğer siz de “Harika bir iş fikrim var, ancak param yok” diyorsanız işte size tavsiyeler:

Bir şeyler yapın!

Paranız yoksa gelir elde etmek için tüm yeteneklerinizi konuşturmanız gerekecektir. Mesela iyi resim çizebiliyor veya güzel müzik çalabiliyor olabilirsiniz. Matematik veya Fizik derslerinde kendinize güveniyorsanız özel ders verebilmeniz de mümkün. İyi kötü bir yerden başlamak için para kazanmak adına bu işlerle vakit geçirebilirsiniz. El işi, örgü ve nikah şekerinden tutun Instagram’da butik açıp ürün satmaya kadar onlarca alternatif değerlendirilebilir.

KOSGEB’e başvurun

KOSGEB’in düzenlemiş olduğu girişimcilik eğitimlerine katılarak hem günlük harçlığınızı çıkartabilir, hem de iş kurarken karşınıza çıkacak tüm yasal prosedürlere dair bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra girişimciliğin nasıl yapılması gerektiğine dair önemli ipuçları da eğitimler esnasında tarafınıza öğretilecektir.

KOSGEB eğitimini tamamladıktan sonra 50 bin liralık hibe başvurusunda bulunmak için gerekli belgeleri hazırlamanız gerekecektir. Aklınızdaki iş fikrini olanca detayıyla proje haline getirip KOSGEB yöneticilerine sunduğunuz takdirde devlet desteğiyle kendi işinizi hayata geçirebilmeniz mümkündür.

Daha bakir sektörlerde yenilikçi ve istihdama yönelik fikirler üretirseniz KOSGEB’den başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini de yükseltmiş olursunuz. Özellikle KOSGEB’in birçok farklı iş koluna bu hibe desteğini vermesi güzel bir avantaj. Böylece siz de alabalık tesisi kurmaktan tutun, web tasarım ajansı açmaya kadar farklı iş alanlarında destek alabilirsiniz.

E-ticaret pazarına girin

Artık insanlar istedikleri hemen her şeyi internetten satın alabiliyor. Neden başka sitelerden satın almalarını izleyesiniz ki? Kendiniz de bir e-ticaret sitesi kurarak drop shipping yöntemiyle stok tutmadan ürün satmaya başlayabilirsiniz.

Size gelen siparişleri tedarikçi firmaya ileterek hiçbir şekilde depo tutma ihtiyacı duymadan müşterilerinize ürün satmaya başlamak için drop shipping üzerine araştırmalar yapmanın tam zamanı. Yapacağınız reklam çalışmalarıyla 1 koyup 10 almak sizin elinizde.

Bir Cevap Yazın

  1. “İş kurmak istiyorum ama param yok” diyenlere tavsiyeler için yorumda bulun

    “İş kurmak istiyorum ama param yok” diyenlere tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “İş kurmak istiyorum ama param yok” diyenlere tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.