Organik Süt Satarak Para Kazanmak

Organik besinler bu günlerde büyük önem kazanmıştır. Çünkü bu günlerde işlem görmemiş ve doğal besin bulmak oldukça zor oluyor. Dolayısıyla artık organik süt bulmak özellikle büyük şehirlerde oldukça zordur. Siz de bu işi yaparak büyük miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Aslında hayvancılık işinin bir parçası olan bu iş bu günlerde girişimciler için büyük bir fırsattır. Aynı zamanda sadece bireysel müşterilere değil, bir kurarak büyük fabrikalara da büyük miktarlarda süt satabilirsiniz. Bu şekilde çok daha güvenilir bir ve satıcı olursunuz. Vergilerinizi de ödeyerek gayet yasal bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Organik Süt Satışı

Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Organik süt satanların genellikle kullandığı inekler holstein türü ineklerdir. Bunun sebebi süt sağma kapasitesinin oldukça yüksek olmasıdır. Bu ineklerin piyasa fiyatı bu günlerde ortalama 7000 TL civarıdır. Başlangıç olarak 3 tane bu inekten alırsanız günlük 30 ar litreden 90 litre günlük süt elde edersiniz. Şu anda süt piyasası litre fiyatı 3 TL dir. Bu da günlük 270 TL para kazanmanız anlamına gelmektedir. Aylık 8100 TL kazanç sağlarsınız. Bu kazanç da sizin sadece sütten kazanacağınız paradır. Buna ek olarak bir de tereyağı gibi yan ürünler yaparak satmak isterseniz bunun için ekstra para da kazanabilirsiniz. Aynı zamanda şunu da belirtmeliyiz ki organik süt için hayvanların serbestçe arazilerde otlaması gerekir. Yapacağınız diğer katkılar da aynı zamanda organik olmak zorundadır. Yoksa onun dışındaki katkıların hep süt kalitesini düşürecektir.

Hazır Müşteri

Bu sektörde müşteri bulmak da diğer sektörlere oranla daha kolaydır. Öncelikle ilk talep komşularınız ve kendi çevrenizden gelecektir. Onlar da eğer süt kalitenizi ve hizmetinizi beğendikleri takdirde kendi çevrelerine önerecekler ve bu sayede güven kazanacaksınız. Aynı zamanda daha büyük kitlelere ulaşmak için el afişleri ve ya etrafa yapıştırılan ilanlar size yardımcı olacaktır. Bu reklam çalışmaları sayesinde yeni müşteriler bulacaksınız ve daha sonrasında onlar da eğer memnun kalırlarsa kendi çevrelerine önereceklerdir. Diğer yandan reklamlarınızı hangi çevreye ulaştıracağınızı iyi seçmeniz çok faydalı olabilir. Örneğin kendi sağlığına dikkat eden ve fitness ile uğraşan insanlar her zaman organik beslenmeden yana olacaklardır. Odaklanmanız gereken bir kitle de burada bulunmaktadır. Bunun için spor salonları, diyetisyenler ve ya sağlık personelleri ile iletişime geçerek onlarla anlaşıp kendinize düzenli müşteriler bulmalısınız.  Ortalama bir aile eğer ayda 25 litre süt tüketimi varsa sizin yukarıda belirttiğimiz miktarda kazanmak için 108 adet düzenli müşteri bulmanız gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Organik Süt Satarak Para Kazanmak Organik Süt Satarak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Organik Süt Satarak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Organik Süt Satarak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.