İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Etkili Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Etkili Yol

Bir çok kişi eminim internetten bir miktar para kazansak keşke diye düşünmüştür. Günümüzün büyük bir kısmını internette vakit geçirerek harcıyoruz ve bunun için kimse bize para ödemiyor. Önümüze çıkan video, görseli tıklıyoruz ve vakit geçiriyoruz.

Peki vakit geçirmek yerine internetten para kazansak fena mı olurdu ? Oturduğumuz yerden bir kaç ufak klik ile klavye tıkırdatmasıyla para kazanmak kulağa oldukça hoş geliyor.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Büyük bir kesim internetten para kazanmanın imkansız olduğunu ve bunun hiç bir şekilde olamayacağını söylemiştir. Kulağa şehir efsanesi gibi gelen internetten para kazanmak aslında oldukça kolaydır. Doğru teknikler ile çalışarak belli bir kazanç rakamına ulaşmak mümkün. Öncelikli olarak internetten ne kadar kazanmayı düşünüyorsunuz ? Buna karar verin ve aşağıdaki yollar ile çalışamaya başlayın.

1- Blog yazarlığı yapabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın en basit yollarının başında blog yazarlığı yapmak geliyor. Şu an bu yazıyı okuduğunuz sayfa da bir blog sayfasıdır. Siz de kendinize bir blog açarak içerisine kaliteli içerikler ekleyebilir ve bundan para kazanabilirsiniz. Blog yazarlığı ile para kazanabilmek için sitenize Google arama motorundan ziyaretçi çekmelisiniz ve Google Adsense reklamları yayınlamalısınız.

2- Makale yazarlığı yaparak kazanabilirsiniz.

Blog açmak biraz zahmetli ve uzun süre isteyen bir iş. O kadar vaktim yok diyorsanız makale yazarlığı yapabilirsiniz. Yazmış olduğunuz makaleleri websitesi sahiplerine satın ve paraya dönüştürün.

3- Youtube ve Twitch yayınları yapın.

Youtube ve Twitch için ayıracak vaktiniz varsa bu 2 platformda kendi kanalınızı kurabilirsiniz. İyi bir Youtuber veya Twitch yayıncısı olursanız aylık 5 bin – 10 bin TL gelir elde edebilirsiniz.

4- Mobil uygulamalardan da para kazanabilirsiniz.

Her gün akıllı telefonlarda en az 3-6 saat arası vakit geçiriyoruz. Günümüzün büyük bir kısmında akıllı telefonlarımız elimizde. İnternetten ufak ek gelirler elde etmek isteyenler çeşitli mobil uygulamalarla da para kazanabilirler. Buradan elde edeceğiniz gelirler çok büyük olmayacaktır ancak harçlık kıvamında gelirler elde edebilirsiniz. Zahmetsiz ve hızlı bir kazanç yolu. Aşağıda bazı para kazandıran uygulamalar bulunmakta;

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

5- Stock fotoğrafları satarak para kazanılabilir.

Profesyonel bir kameranız varsa ve fotoğraf çekmeyi seviyorsanız stok fotoğrafçılığı işine girebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları satmak için bir kaç tane online satış platformu var. Bunların başında ShutterStock geliyor. Bu fotoğraf mağazasında kendi portfolyonuzu oluşturarak çektiğiniz fotoğrafları satabilirsiniz.

6- Link kısaltıp paylaşın

İnternetten hızlıca az da olsa para kazanmam lazım diyorsan link kısaltıp paylaşabilirsiniz. Pek fazla kazanç elde edemezsiniz ama disiplinli bir çalışma ile haftalık 25$ seviyelerinde bir ek gelir elde edebilirsiniz. Aylık 100$ kazanç bana yeter diyenler bu işi deneyebilir.

7- Sosyal medya sayfası kurun

Sosyal medya sayfası yönetimi yaparak da iyi gelirler elde edebilirsiniz. Sosyal medya artık hayatımızın her noktasında kullanılıyor. Siz de kendi ilgi alanınızda (komik, eğlenceli, viral haber vs.) bir sosyal medya sayfası kurup reklam almaya çalışabilirsiniz. Reklamlardan kazanacağınız para oldukça yüksek olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Etkili Yol için yorumda bulun

    İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Etkili Yol için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Etkili Yol için ilk yorumu yapabilirsin.