Yeni Yılda Tasarruf Yolları

Geçmişte bugüne kadar, özellikle büyüklerimizin her zaman için kenarda paramızın olması gerektiğini ve bu paranın hayat kurtarıcı bir niteliğe sahip olduğunu belirttiklerini söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle yapmak ve kenara bir miktar ayırabilmek, uzun veya kısa vadede çok büyük bir katkı sağlayacaktır. İşte sizler için derlediğimiz 2018’de tasarruf yolları.

Yeni Yılda Tasarruf Yolları

Uygulamaları Sınırlamak

Cep telefonlarımızda birçok uygulama kullanıyoruz ve bu uygulamaların büyük bir çoğunluğu internet bağlantısı gerekiyor. Özellikle Youtube, Facebook, ve benzeri uygulamalar, videolar veya yüksek boyutlu görseller içerdikleri için internet paketinizin büyük bir çoğunlunu tüketebiliyor. Bu durum ise internet paketinizin kısa süre içerisinde bitmesine ve paket aşımı yaparak, faturanıza en azından 10 veya 20 TL aralığında bir bedel yansımasına neden olmaktadır. Bu durum belki kısa vadede bütçe olarak zarar vermezken, uzun vadede sizden çok büyük paralar götürmektedir. Haliyle bu uygulamaları sadece “Wi-Fi” bağlantısı ile çalıştırmak ve bu tür uygulamalara mobil veri erişimini kapatmak, büyük ölçüde kazanç sağlayacaktır.

Dışarıdan Yemek Söylemeyin

Gün içerisinde yoğun veya hızlı yaşamayı seven kişiler, genel olarak dışarıdan yemek söylemeyi tercih etmekte ve aylık bütçesinin büyük bir çoğunluğunu yemek giderlerine ayırmaktadır. Bu durum aslında fark edilmese de, büyük maddi kazançların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. İş yerinde, evde ve daha birçok yerde, dışarıdan hem sağlıksız hem de pahalı yemekler yemek yerine, kendinizin yaptığı yemekler hem sağlıklı hem de çok ekonomik olacaktır. Bu sayede bütçenizde ciddi bir ferahlama meydana gelecektir.

Evinizdeki İnterneti Dikkatli Seçin

Evinize aldığınız interneti, hangi amaç ve ne gibi işlemler doğrultusunda kullanacağınıza öncelikle belirlemeniz, sonrasında yıllık anlamda ciddi kazançlar sağlamanıza neden olacaktır. Evde interneti ne şekilde ve ne gibi işlemler doğrultusunda kullanacağınızı belirledikten sonra, bu kullanım şekline uygun paket almanız, en önemli tasarruf yollarından biridir. Genel anlamda performansı yüksek olan internet paketleri seçilirken, internette aslında herhangi performans gerektirici bir işlem olmadığı fark edilmektedir. Bu durum da gereksiz yere yüksek fiyatlı internet faturası ödemenize neden olacaktır.

Cep Telefonu Tarifleri

Mobil operatörler, birçok tarife ve kampanya dahilinde telefon kullanıcılarına iletişim hizmeti sunmaktadırlar. Bu tarifeler ve kampanyaları iyi takip ederek, sadece ihtiyacınız olduğu kadar bir paket almak, yıllık olarak telefon faturanızdan çok büyük kazanç elde etmenize neden olacaktır. Bu sayede ise boşa giden paralarınızı kurtarmanız söz konusu olan bir durumdur.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Yeni Yılda Tasarruf Yeni Yılda Tasarruf Yolları için yorumda bulun

    Yeni Yılda Tasarruf Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Yılda Tasarruf Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.