Başarılı Girişimcileri Anlatan Kitaplar

Biyografi tarzı kitapları okumak, çoğu zaman bize sıkıcı gelse de söz konusu girişimcilik hayallerimize ışık tutacak ve bize yol gösterecek olan kitaplar olduğunda çoğumuz girişimciliği konu edinen kitaplar okumaktan büyük bir keyif alıyoruz.

Girişimcilerin başarı merdivenlerini tırmanırken hangi zorluklarla karşılaştıklarını anlatan bu kitaplar sayesinde umudumuzu ve sabrımızı kaybettiğimiz anlarda bile içimizde hayallerimizin yeniden filizlendiğine tanık oluyoruz.

Başarılı girişimcileri anlatan kitaplar hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızda tüm girişimci adaylarının mutlaka okumaları gereken en etkili kitapları sizlerle paylaşmak istedik.

İşte, başarılı girişimcileri anlatan kitaplar listemiz:

  • Losing My Virginity

Richard Branson’ın hayatını konu edinen bu kitap, ünlü girişimcinin çevresindeki insanlara nasıl kulak tıkadığını ve kendi hayallerinden pes etmediğini konu ediniyor.

Bir hatıra kitabı olma niteliğindeki kitap, aynı zamanda girişimci olma hayali kuranlara da yol gösteriyor. Yani kitabı okurken hem girişim dünyasına dair pek çok nasihat niteliğinde altın bilgiler ediniyor hem de Branson’ın mücadelelerle dolu olan yaşamına şahit oluyorsunuz.

Hayatınızın her döneminde size rehberlik edecek bir kitap arayışındaysanız; bu kitabı muhakkak okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

  • Delivering Happiness

Link Exchange ve Zappos.com gibi son derece önemli sitelerin kurucusu olan ve bu siteleri daha sonra Microsoft ve Amazon.com gibi dünya markası isimlere satan Tony Hsieh’in girişim hikayesini anlatan kitap; girişimcinin solucan tarlası kurarak adım attığı girişim dünyasında nasıl harika bir internet girişimcisi olarak yoluna devam ettiğini akıcı bir dille ele alıyor.

Girişim dünyasına yön veren fikirleri ve sabrı ile tanınan Hsieh’in hayatını okurken, kitapta kendinizden bir şeyler bulacak, içinizdeki girişimciyi keşfe koyulacaksınız!

  • Idea Man

Paul Allen ve Bill Gates gibi teknolojiye ve internet dünyasına yön veren iki dev ismin birlikte neler başardığını hayranlarına bir kez daha kanıtlayan Idea Man; soluksuz okuyacağınız bir girişim kitabı olma özelliği taşıyor.

Tüm mühendislerin başaramayacaklarına inandıkları bu iki gencin pes etmeden nasıl bilgisayar programlama dili ürettiklerini konu edinen kitap, Microsft’a imza atan iki büyük ismin hayatına sizleri davet ediyor.

  • Wıld Company

Mel ve Patricia Ziegler çiftinin dünyayı gezip dolaşma arzularının nasıl bir anda şahane bir girişim fikrine dönüştüğünü akıcı bir dille anlatan Wıld Company; dünya çapında bir moda ikonu haline gelen Republic Company şirketinin hangi koşullar altında kurulduğuna değiniyor.

Genç birer yazar ve sanatçı olan çiftin para bulma sıkıntılarını nasıl aştıklarına da değinen kitapta en zor koşullar ve maddi imkansızlıklar altında bile hayallerinize ulaşabileceğinizi öğrenecek, hayata farklı bir pencereden bakarak, sınırları nasıl zorlayabileceğiniz hakkında fikir edineceksiniz.

  • The Martha Rules

İş hayatınızda başarılı olmanızın öncelikle yaptığınız işi sevmenize bağlı olduğunu bir kez daha sizlere hatırlatan kitap, ünlü kadın girişimcilerden biri olan Martha Stewart’ın başarılı iş kurma ve iş hayatında başarıyı devam ettirebilme taktiklerini konu alıyor.

Tutku, hırs ve risk alma gibi girişimcileri yakından ilgilendiren duygu ve düşüncelerin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair bilgileri de bu kitapta bulabiliyorsunuz.

  • Start Something That Matters

Blake Mycoskie’nin Arjantin gezisi esnasında ayağında ayakkabısı bulunmayan çocukları görmesi ve bu durumdan etkilenmesi sonrasında nasıl bir ayakkabı şirketi kurmayı başardığını anlatan bu kitap, yüksek sermayeye sahip olmadan da nasıl büyüyebileceğinizi konu ediniyor.

TOMS ayakkabı markasının kuruluşunun ardındaki hikayeyi sizlerle paylaşan bu kitapta, başarının arkasında öncelikle inanmanın ve bir şeylere çözüm bulabilme umudunun yer aldığına tanık olacaksınız!

  • Shark Tales

Girişim hayatına bir arkadaşından 1000 dolar ödünç alarak atıldığını ifade eden Barbara Corcoran’ın hikayesini konu edinen bu kitap; girişimcinin ilerleyen süreçte kurduğu ufak gayrimenkul şirketini nasıl büyük bir şirkete dönüştürdüğünü anlatıyor.

Corcoran’ın başarıyı ulaşmasına yardımcı olan tüm bilgilerini okuyucularıyla samimi bir şekilde dile getirdiği bu kitabı mutlaka en yakın zamanda okunacak kitaplar listenize eklemenizi öneriyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Başarılı Girişimcileri Anlatan Kitaplar için yorumda bulun

    Başarılı Girişimcileri Anlatan Kitaplar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başarılı Girişimcileri Anlatan Kitaplar için ilk yorumu yapabilirsin.