Daha İyi Bir Girişimci Olmak İçin Tavsiyeler

Size daha iyi bir olma fırsatı sunacak, daha iyi kararlar alabilmenizi sağlayacak ve takımınızla iletişim halinde olma imkanı sunacak bir düğme olsa kesinlikle hiç düşünmeden o düğmeye basardınız. Bir girişimci kendisini daha iyi yapacak alanlarda iyileştirme arzusu duyar. Fakat bu konuda kendinizi geliştirebileceğiniz herhangi bir düğme yer almıyor. Sadece liderlik vasıflarınızı ve iş stratejinizi artırabilirsiniz.

Mola Vermeye Özen Gösterin

Çalışma koşulları en ağır olan ülkelerde bile sık sık mola verilmektedir. Mola vermek verimliliği daha fazla artırmaktadır. Mola verdiğiniz süreleri günde 3 defa 10 dakika artırarak ayarlayın ve bu düzene mutlaka uyun. Motivasyonunuzu artırmak, zihninizi tazelemek ve daha fazla odaklanabilmek için küçük molalar vermeye dikkat etmeniz gerekiyor. Verdiğiniz molaları bazen kısa süreli tatiller şeklinde de kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise molalarınızı usun süreli vererek işinize olan tutkunuzu kaybetmemenizdir.

Yeterli Miktarda Uyumak Önemli

Normalde ideal uyu saati 8 saat olarak biliniyor olsa da yeterli miktarda uyumanız önemlidir. Vücudunuzun ihtiyacı olandan fazla veya eksik uyuduğunuz zaman konsantrasyon kaybı yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak iş aralarınızda özellikle öğleden sonra da kısa bir uyku molası verebilirsiniz. Bu günün geri kalanını dinç geçirmenizi sağlayacaktır. Öğleden sonrası uykusu için ideal süre ise 15 ile 60 dakika arasıdır.

Daha Fazla İnsanla İletişime Geçin

Ekibiniz yapılan iş ile ilgili düşüncelerini dinleyin. Akran olduklarınız ve rakiplerinizle işiniz hakkında konuşun. Yapıla ağ etkinliklerinde alanınızı profesyonel olan kişiler ile tartışmak için fırsatlar kollayın. Hatta bu konuda günlük rutininizde yer almayan kişilerle de iletişime geçebilirsiniz.

Her Gün Okumalısınız

Günümüzde çoğu yerli veya yabancı yazarların kitaplarını okumak için herhangi bir çaba içerisine girmiyorlar. Fakat siz okumaya vakit ayırmalısınız. Baktığımız zaman en az satılan kitapların iş kitapları olduğunu görüyoruz. Bunun sebebi ülkemizdeki insanların okumaya meyilli olmamasıdır.

Sağlıklı Gıdalar Tüketmeye Çalışın

İyi bir olma, zinde bir vücut ve beyin gerektirir. Tükettiğiniz gıdalar ise bunları oluşturan ana maddelerdir. Doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenmeden kesinlikle düzgün bir şekilde çalışamazsınız. Açken nasıl çalışıldığı hakkında hepimiz belli bilgilere sahibiz. Bu yüzden düzgün beslenmeye çalışmalısınız.

Teknoloji Bağımlılığını Azaltın

Akıllı telefonları veya bilgisayarları artık neredeyse bütün işlerde kullanıyoruz. Teknoloji ağırlıklı olan cihazlarınızı birkaç saat bile kapalı tutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede stresi azaltabileceğiniz gibi daha iyi odaklanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Daha İyi Bir Girişimci Olmak İçin Tavsiyeler için yorumda bulun

    Daha İyi Bir Girişimci Olmak İçin Tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Daha İyi Bir Girişimci Olmak İçin Tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.