Girişimcilerin İzlemesi Gereken Filmler

Girişimcilik ruhunun sizde mevcut olduğunu düşünmenize rağmen işe bir türlü nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız ya da yeterli deneyime sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, girişimciliği konu edinen filmleri hemen izlemeye koyulabilir, sizler de nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz.

Bu yazımızda girişimci olmanın ve kendi işini kurmanın hayalini kuran tüm girişimci adayları için girişimcilerin mutlaka izlemeleri gereken filmler ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

İşte, tüm girişimci adaylarının izlemesi gereken filmler listemiz:

 

  • Silikon Vadisinin Korsanları

Apple ve Microsoft’un kuruluş aşamalarını anlatan ve bu yolda karşılaşılan tüm zorluklara rağmen film kahramanlarının haklı mücadelelerini başarılı bir şekilde dile getiren bu film; sizi bu yolda bekleyen tüm engellerle nasıl savaşabileceğinizi gözler önüne seriyor.

1999 yapımı olan bu film, Steve Jobs ve Bill Gates’in birlikte şirket kurma hayalini kurdukları üniversite yıllarından hayallerini gerçeğe dönüştürdükleri güne kadarki yaşamlarını ve iş hayatlarındaki hızlı yükselişlerini konu ediniyor.

İzleyicilerine asla pes etmemeyi ve olayları farklı bir bakış açısı ile değerlendirmeyi öğreten bu filmi mutlaka izlenmesi gereken filmler listenizde ilk sıraya yerleştirmenizi öneriyoruz.

  • Glengarry Glen Ross

1992 yapımı olan bu film, özellikle satış ve pazarlama ile ilgilenen kişilere en zor anlarda bile nasıl insanları ikna edebileceklerini gösteriyor.

Satış ve pazarlama yeteneğiniz olmadığını düşünüyorsanız, bu filmi izleyebilir, bu dünyaya nasıl adım atabileceğinize dair bilgiler edinebilirsiniz.

  • Zeka Pırıltısı

Bir üniversite hocası olarak hayatını mutlu bir şekilde sürdüren Robert Kearnes’in dahice bir buluşu olan cam sileceğinin ilk zamanlar pek çok otomotiv sektörü tarafından beğenilmese de zaman içerisinde nasıl harika bir fikir olarak benimsendiğini anlatan bu film; bir mucidin hayatına dokunmanıza olanak tanıyor.

Tüm sınırları ve fırsatları zorlamadan girişim fikrinin başarılı olamayacağına değinen filmde ne olursa olsun pes etmemeniz gerektiğini bir kez daha öğreniyorsunuz.

Kendinizi daha güçlü ve istekli hissetmenizi sağlayacak bu film sayesinde vazgeçmemenin gücünü bir kez daha anlama fırsatına sahip olacaksınız.

  • Para Avcısı

Para kazanmak uğruna pek çok şeyi göze alan 24 yaşındaki hırslı bir gencin hayatını konu edinen film; bir girişimcinin nasıl iflas edebileceğini de gözler önüne sererek, yapmamanız gereken şeyler hakkında sizlere öğüt veriyor.

Bir girişimcide bulunmaması gereken özelliklerin detaylı bir şekilde işlendiği film sayesinde nasıl istikrarlı ve mantıklı bir yol izleyebileceğinizi de öğrenebileceksiniz.

Şimdiden keyifli izlemeler.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Girişimcilerin İzlemesi Gereken Filmler için yorumda bulun

    Girişimcilerin İzlemesi Gereken Filmler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Girişimcilerin İzlemesi Gereken Filmler için ilk yorumu yapabilirsin.