İş Yerinde Çekmecenizde Mutlaka Bulunması Gerekenler

İş yerindeyken her an bir şeylere ihtiyacınız olabilir. Bunun için evinize gidemeyeceğiniz için bazı ürünleri mutlaka iş yerinizdeki çekmecenizde bulundurmanız gerekiyor. Çekmenizde mutlaka bulunması gerekenler hakkında yazımızda sizlere bilgi vereceğiz.

Telefon Şarjı

Tam gün ortasında telefonunuzun şarjı aniden bitebilir. Her ne kadar telefonunuzu gece şarja takmış olsanız ve pili uzun ömürlü olsa da gün içerisinde kullanımınıza göre bitme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden ani bir paniğe kapılmamak için çekmecenizde mutlaka bir şarj aleti bulundurun. Sonrasında iş yerinizde şarj aleti arama derdine düşmezsiniz.

Düz Ayakkabı

Çalıştığınız kurumda topuklu ayakkabı giymek zorun olabilirsiniz veya o gün işe topuklu ayakkabıyla gitmeniz gerekir. Fakat siz yine de her ihtimale karşı masanızın altında bir düz ayakkabıya yer açın. Bu ayakkabıyı özellikle giymesi ve çıkarması kolay olan bir model seçin. Bütün gün topuklu ayakkabıyla durmanın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Bu şekilde en azında masanızın başında oturduğunuz sürede problem yaşamazsınız.

Leke Çıkarıcı

Unutmayın! Hiçbir kaza geliyorum demez. Çay içerken veya kahve içerken bembeyaz gömleğinize çay veya kahve dökebilirsiniz. Bu kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Aynı zamanda zamanında önlem almazsanız lekeyi çıkarmak daha zor olacaktır. Bu yüzden ufak ve iyi bir leke çıkarıcı çekmecenizde mutlaka bulunması gerekenler arasında yer alır.

Hijyen Malzemeleri

İş yerinde her zaman kişisel temizliğinize önem vermeniz gerekir. Bu yüzden ped, tambon, parfüm, deodorant, peçete ve ıslak mendil gibi malzemeleri mutlaka çekmecenizde bulundurun. Özellikle kadınların mutlaka ped bulundurması gerektiğini söyleyebiliriz.

Makyaj Malzemesi

Sabah işe geç kalabilirsiniz veya gün içerisinde makyajınızı tazelemeniz gerekebilir. Bu tarz durumlarda evde unutmuş olma ihtimalinize karşılık iş yerindeki masanızda da makyaj malzemesi bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Bütün makyaj malzemelerinizi bulundurmanıza gerek yok. Fakat rimel, ruj ve göz kalemi gibi malzemeleri ufak bir çantada bulundurabilirsiniz.

Saç Tokası

Sabah iş yerine fönlü saçlarınızla gitmiş olabilirsiniz. Fakat gözünüze gelen saçlarınız gün içerisinde sizleri rahatsız edebilir. Bunu önlemek için çekmecenizde tel toka ve lastik toka gibi tokalar bulundurabilirsiniz.

Atıştırmalık

Aniden açlık değişimleri her zaman yaşayabileceğiniz durumlardan birisidir. Fıstık, fındık, kaju, badem, yulaflı bisküvi farklı atıştırmalıkları iş yeri çekmecenizde bulundurabilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmek için cips ve çikolata gibi sağlıksız gıdalardan uzak durmaya çalışın.

Sakız veya Şeker

Özellikle sigara kullanan kişiler için ağız kokusu bir işkencedir. Bundan sadece iz değil çevrenizdekilerde rahatsız olacaktır. Bu yüzden çekmecenizde ağız kokunuzu değiştirecek sakız veya şeker bulundurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. İş Yerinde Çekmecenizde Mutlaka Bulunması Gerekenler için yorumda bulun

    İş Yerinde Çekmecenizde Mutlaka Bulunması Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İş Yerinde Çekmecenizde Mutlaka Bulunması Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.