Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Web sitesi açarak para kazanmak önceden oldukça kolay bir işlemdi. Fakat günümüzde bu alanda çok büyük bir rekabet var. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde bu alanda rakiplerin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. İnternette hitlerin artması anahtar kelimeler ve web siteleri üzerinde de rekabetin artmasına sebep olmuştur. Ek olarak bu alanda gelirlerin artmasıyla dev firmaların yüksek gelir sağlayan kelimelere yapması dev bir portal oluşmasını sağladı.

Web sitesi açarak para kazanmak konusunda daha net olursa; günümüzde internetten moda üzerine bir site açarak on binlerce hatta binlerce kişiyi fazla yapmadan sitenize çekmeniz bir yal gibi durabilir. Fakat daha niş diyebileceğimiz konularda siteler açarsanız şansınız bir nebze olsun daha yüksektir.

Niş Sektör Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Niş sektör belirleme evresinde en fazla dikkat etmeniz gereken konu; sitenizin optimizasyonunu yapacağınız sektörün kelimelerinin, rekabet oranının ve siteye gireceğiniz içeriklerin, arama motorunda çıkacak olan kelimelerin Google AdSense’deki TBM puanıdır. TBM demek Tıklama Başına Maliyeti demektir. Buna dikkat etmelisiniz çünkü açacağınız siteden en fazla geliri Google AdSense üzerinden alacaksınız.

TBM puanı düşük olan bir sektörde site açtığınız zaman ilerleyen zamanlarda sitenizin hiti ne kadar artarsa atsın kazancınız beklediğiniz düzeyde olmayacaktır. Bu yüzden mutlaka TBM puanı yüksek olan alanlarda site açmaya çalışmalısınız.

Günümüzde genellikle bankaların fırsatlarını ve kredi kartlarını tanıtan web sitelerinin TBM puanı yüksektir. Eğer izde bu alanda kendinizi geliştirir ve buna ciddi bir vakit ile emek harcarsanız iyi kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak İsteyenlerin Sahip Olması Gerekenler

-Domain ve hosting satın almak. Sitenin tasarımı için hazır bir tasarım almak veya tasarlamak.

-Sitenin içerik yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak.

-Sitenin iç ve dış optimizasyonunu yapmak.

-Sosyal medya yönetimini yapmak.

Yukarıda sizlere verdiğimi 4 madde hakkında bilgi sahibiyseniz ve sitenizde bunu ortalama olarak uygularsanız sitenizden para kazanmama gibi bir ihtimaliniz yoktur. Herkes bütün bu konularda bilgi olamayabilir. Bu yüzden sitenin iç ve dış optimizasyonunu yapmak gibi işlemleri işin ehli birine bırakmanız daha iyi olacaktır.

Sitenizden düzenli olarak para kazanmak istiyorsanız içerik yönetimini en iyi şekilde yapmanız gerekir. Bu yüzden sitenizi tam olarak açmadan kategorilerinizi ve sitenizde yer alacak olan içerikleri tam olarak belirlemeniz gerekir. Unutmayan! Planlanmayan bir projenin başarıya ulaşma ihtimali yok denecek kadar azdır.

Web sitesi kurarak sizler de para kazanmak istiyorsanız; makalemizi okuduktan sonra kaliteli bir web site kurmak zorunda olduğunuzu anlamışsınızdır. Bu anlamda başka dillerde hazırlanmış web sitelerinin tercümelerini de yaptırarak web sitesi sahibi olabilirsiniz. Peki bu çevirileri nereden yaptıracaksınız? Tabi ki https://www.protranslate.net/tr/web-site-cevirisi/ linkiyle ulaşabileceğiniz Protranslate sitesinden!

Bir Cevap Yazın

  1. Web Sitesi Açarak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Web Sitesi Açarak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Web Sitesi Açarak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.