Zorunlu Trafik Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları

Neden zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerektiğinden bahsetmek kolaydır. Yaşadığınız eyalette bir gereklilik olabilir. Yine de kendiniz ve aileniz için çok iyi bir yatırımdır. Size tam koruma sağlayan bir politikaya sahip olmanın sayısız yararı vardır. İşte otomobil sigortasının size ne zaman fayda sağladığına dair birkaç önemli örnek.

Bir Kazada Olma Riskiniz Var

Kazalar her şehirde ve her yolda her zaman olur. Bu büyük bir mesele çünkü birçoğu maliyetli kayıplara yol açıyor. Araştırmaya göre, Türkiye’de 34.247 kaza meydana geldiğini söyledi. Bu kazalar 32.645 motorlu taşıtı içeriyordu ve 12.133 kişi öldü. Bunu göz önünde bulundurarak, bir aracı her çalıştırdığınızda kaza riski altındasınız. Teminat olmadan, kayıplardan kişisel olarak mali olarak sorumlu olabilirsiniz.

Bir Kaza Meydana Gelirse Daha Az Ödersiniz

Sigortanın en büyük yararı, koruma için şimdi küçük bir miktar ödeyecek olmanızdır. Ancak, büyük bir kaza meydana gelirse, poliçe bu onarımları kapsayacaktır. Sigorta firmalarına göre, bir otomobil sigortası poliçesinin ortalama maliyeti yıllık 835,80 TL. Bununla birlikte, tek bir kafa kafaya kazanın binlerce liralık zarara varabileceğini düşünürseniz, açıktır. Bir poliçeye sahip olduğunuzda, sahip olmadığınız duruma göre daha az ödeyeceğinizi.

zorunlu trafik sigortası

Arabanızın Devalüasyonunu Önlemenize Yardımcı Olur

Bazı politika türleri, otomobilinizin ömrünü ve değerini uzatmaya yardımcı olarak size fayda sağlar. Rastgele bir dolu fırtınasının aracın gövdesine zarar vermesini durduramazsınız. Bir ağaç dalının pencereyi kırıp kırmayacağını bilemezsiniz. Ancak kapsamlı bir otomobil sigortanız varsa, bu risklerden uğradığınız zararları karşılayabilir. Bu size uzun vadede para tasarrufu sağlar. Ayrıca, satmak istemeniz durumunda arabayı pazarlanabilir bir konuma döndürmenize de yardımcı olur.

İçiniz Rahat Olsun

Ailenizi koruyan bir politikanız olduğunu bilmek size huzur verebilir. Aracınızı onsuz tamir etmek için bu ödemeleri karşılayabilir misiniz? Enkaz meydana gelirse bu, ailenizi mali sıkıntıya sokar mı? Araba sigortası, önemli parasal kayıplarla karşılaşmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Davaya Karşı Sizi Korur

Bir hata yapmış olsanız ve başka bir kişinin malına önemli ölçüde zarar vermiş olsanız bile, evinizi onun yüzünden kaybetmeyi hak etmiyorsunuz. Otomobil sigortası ile kazalarda başkalarının aleyhinize açtığı taleplerde yardım alırsınız. Buna, ihtiyacınız olursa yasal savunma da dahildir. Araba sigortasının faydalarını görmek kolaydır. Olmadan gitmek çok fazla risktir.

Bir Cevap Yazın

  1. Zorunlu Trafik Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları için yorumda bulun

    Zorunlu Trafik Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zorunlu Trafik Sigortasına Sahip Olmanın Avantajları için ilk yorumu yapabilirsin.