Başarılı Bir Tüccar Olmak İçin Gerekenlere Sahip Misiniz?

Tüccarların yüzde 80’inin kaybettiği, yüzde 10’unun başabaş ve sadece yüzde 10’unun kâr ettiği söyleniyor. Başarılı bir tüccar olmak için gerekenlere sahip misiniz ve bu yüzden sürekli para kazanan tüccarların yüzde 10’unun bir parçası mısınız? Her hafta farklı tarzları ve yatırım yaklaşımları olan bir dizi tüccarla karşılaşıyorum ve çoğunun kar etmemesi şaşırtıcı değil. İster yeni başlayan ister deneyimli bir tüccar olsunlar, başarılı olmaları muhtemel olan birkaç ortak özellik vardır.

Ticaretin son derece teknik, zor ve korkaklara göre olmadığı konusunda yaygın bir yanlış anlama var. Bir alıntıdan bahsetmek istiyorum ve bunu iyice düşünmenizi istiyoruz, “Sahip olmaya değecek hiçbir şey kolay gelmez”. Başarılı bir tüccar olma yolculuğu tüm süreçler olmasa da, sıkı çalışma, bağlılık ve disiplin gerektirir. Ancak, yapmaya değer her şey gibi, doğru tutum ve eğitimle, işe koyulmaya istekliyseniz başarılı bir tüccar olabilirsiniz. Bu yüzden bugün size, başarılı olan yüzde 10’luk tüccarların bir parçası olmak için yapmanız gerekenlerin bir listesini sunacağız.

Kendinize Karşı Dürüst Olun

Eski bir deyiş vardır, ‘Akıllı bir adam başlangıçta ne yaparsa, bir aptal sonunda onu yapar.’ İnsanlara ticaret süreçlerini ve hangi kuralları kullandıklarını sorduğumda, pek çok kişinin yüzde 90’ın yolunu izlediğini ve çok azının kendi hatalarını gördüğünü görüyoruz.

Başarılı Bir Tüccar Olmak

İyi Bir Eğitim Alın

Doğru bilgi olmadan ticaret yaparsanız, piyasa sonunda paranızı alacaktır. Kadınlardan daha fazla erkek kestirme yollara başvurmaya çalışır ve sonunda gerekenden daha fazla risk alırlar.

Sağlam Bir Ticaret Planı Geliştirin

Başarısız olan yüzde 90, düzgün plan yapamıyor.  Kritik bir adımı kaçırdılar veya görmezden geldiler çünkü ya bir ticaret planları yok ya da varsa, doğru süreç kullanılarak test edilmediğini gördük.

Kararlı Olun

Doğru tutuma sahip olmak çok önemlidir. Neyi ve neden elde etmek istediğiniz konusunda net olun ve buna bağlı kalın.  Başarılı bir tüccar, piyasada doğru bilgi, beceri ve deneyim kazanmak için zaman ve para harcar.

Şimdi Başlayın!

Her şey güzel ve iyi konuşmak ve bir şeylerin olmasını istemek. Ancak, yürüyüşe çıkmaya istekli değilseniz, değersizdir.  Erteleme başarının düşmanıdır. Bir şeyi ne kadar ertelerseniz ve ertelerseniz, o kadar büyük olasılıkla ona yetişemezsiniz. Şimdi değilse ne zaman?  Bazen sadece ilk adımı atmaya ve başlamaya istekli olmanız gerekir, başlangıçta göz korkutucu olabilir ama uzun vadede buna değecektir. En önemlisi, her şeyin hemen olmasına gerek yok, herkes kendi zamanını alıyor. Ama ilk şey başlamaktır. Peki, yüzde 90’dan biri misiniz yoksa farklı mısınız ve başarılı bir tüccar olmak için gerekenlere sahip misiniz? Farklı olmak, harika bir tüccar olmak için gerekli temellere sahip olduğunuz anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın

  1. Başarılı Bir Tüccar Olmak İçin Gerekenlere Sahip Misiniz? için yorumda bulun

    Başarılı Bir Tüccar Olmak İçin Gerekenlere Sahip Misiniz? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başarılı Bir Tüccar Olmak İçin Gerekenlere Sahip Misiniz? için ilk yorumu yapabilirsin.