Borsaya Başlayanlar için Rehber Kaynaklar

Yatırımcılar için birbirinden cazip yatırım fırsatları ile dolu olan borsa dünyası, her yıl pek çok başarılı yatırımcıyı milyoner etmeye devam ediyor.

Başarılı yatırımcıların hayat hikayelerini örnek alan genç yatırımcılar ise borsa dünyasına adım atarak, para kazanmanın ve borsadaki yatırımları sayesinde zengin olan kişilerden biri olmanın hayalini kuruyor.

Menkul kıymetlerin yanı sıra hisse senedi, bono, tahvil ve pek çok malın alınıp satılabildiği bir platform olan borsada başarılı bir yatırımcı olabilmeniz adına öncelikle borsanın nasıl işlediğini bilmeniz son derece önem arz ediyor.

Bu yazımızda ilk kez borsa piyasasına adım atmanın hayalini kuran yatırımcılar için rehber niteliğindeki bazı kaynaklara yer vermek istiyoruz.

Sizler de borsa hakkında temel bilgiler edinebileceğiniz, borsa piyasasına girdiğinizde cazip yatırım fırsatlarını değerlendirebilmenize yardımcı olacak tüyoları öğrenebileceğiniz rehber kaynak arayışındaysanız; bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

İşte, borsaya başlayanlar için rehber kaynaklar listemiz:

  • Borsaya dair kaleme alınan kitaplar

Tüm zamanların en çok satan borsa kitaplarını hemen satın alarak, borsaya dair temel bilgiler edinebilir, ilerleyen süreçte size son derece yol gösterecek olan borsa bilgilerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bu zamana kadar kaleme alınmış en kaliteli ve en öğretici borsa kitaplarına ise ‘Bir Borsa Spekülatörünün Anıları’, ‘Borsa Sihirbazları’, ‘Borsada Rastgele Seyir’, ‘Zengin Babanın Kehaneti’, ‘Paranın Büyüsü Borsa’ kitaplarını örnek olarak gösterebiliriz.

Borsa nedir? Borsada hangi dallarda yatırım yapmalıyım? Borsada nasıl kazanılır? vb. bu piyasaya dair merak ettiğiniz hemen hemen her konuda bilgiyi bu kitaplarda bulabilirsiniz.

  • Borsa eğitim setleri

Borsa piyasasında başarı merdivenlerini adım adım tırmanmak adına borsaya dair temel teorik kitapları okuduktan sonra, daha ayrıntılı bilgi edinebilmek adına borsa eğitim setlerini izleyebilirsiniz.

Makul fiyatlara internet siteleri üzerinde kolaylıkla satın alabileceğiniz bu eğitim setleri sayesinde görsel olarak bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Dilerseniz, borsa eğitim videolarını izleyebileceğiniz, borsa eğitimi veren internet sitelerine de belirli bir ücret karşılığında üye olabilir, alanında uzman eğitmenlerden eğitim ve dersler alarak, rakiplerinizi bir adım geride bırakabilirsiniz.

  • Borsa demo hesapları

Borsa eğitim kitaplarını okuduktan ve videoları izledikten sonra borsayla ilgili siteler üzerinden demo bir hesap açabilir, borsada alım satım işlemleri gerçekleştirmeye hemen başlayabilirsiniz.

Gerçek olmayan ancak gerçeğine son derece yakın olan borsa işlemleri sayesinde piyasa öncesi demo yatırımlarda bulunabilir, cebinizden herhangi bir para çıkmadan, deneyim kazanabilirsiniz.

  • Borsa seminerleri

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde sık sık düzenlenen borsa seminerleri, borsa bilginizi pekiştirebileceğiniz, borsa dünyasındaki son gelişmeleri yakından takip edebilmenize olanak tanıyan önemli rehber kaynaklar olma özelliği taşıyor.

İnternet üzerinden şehrinizde yakın zamanda düzenlenecek olan borsa seminerlerinin tarihlerini cep telefonunuza not ederek, bu seminerlere katıldığınız takdirde borsa piyasasına kendinizi tam anlamıyla hazır hisseder bir şekilde adım atabilirsiniz.

Kısacası borsa hakkında fikir edinebileceğiniz ve deneyim kazanabileceğiniz kaynakların borsa kitaplarından tutun da borsa seminerlerine kadar oldukça geniş bir yelpazeden oluştuğunu ifade edebiliriz.

Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Borsa Siteleri:

Borsa piyasasına nasıl adım atabileceğinizi, sizi bu piyasada nelerin beklediğini öğrenebilmek adına en yakın zamanda aşağıdaki borsa sitelerine de bir göz atmanızı öneriyoruz.

  • Paraborsa.net

Borsaya dair en son güncel haberleri, hisse önerilerini, piyasa yorumlarını ve çok daha fazlasını öğrenebileceğiniz bu adres, genç yatırımcıların en çok ziyaret ettiği siteler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Siteye erişmek adına hemen https://www.paraborsa.net linkini tıklayabilirsiniz.

  • Borsagundem.com

Borsa piyasasının nabzının attığı adreslerden bir diğeri olan bu adres, yatırım tavsiyeleri ile pek çok genç yatırımcıya yol gösteriyor.

Siteye http://www.borsagundem.com linkini tıklayarak, hemen ulaşabilirsiniz.

  • Borsanasıloynanır.co

Genç yatırımcılara yönelik olarak hazırlanan bu site, adım adım bu piyasaya nasıl girebileceğiniz, borsayı nasıl ve hangi kaynaklardan öğrenebileceğinize dair size rehberlik ediyor.

Siteye hemen ulaşmak için https://borsanasiloynanir.co/ linkini tıklayabilir, ücretsiz bir şekilde bu siteden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Borsaya Başlayanlar için Rehber Kaynaklar için yorumda bulun

    Borsaya Başlayanlar için Rehber Kaynaklar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Borsaya Başlayanlar için Rehber Kaynaklar için ilk yorumu yapabilirsin.