Otomotiv Sektöründe Hisse Alınabilecek Firmalar

Yatırımcıların en çok rağbet gösterdiği yatırım araçlarından biri olan borsa sektöründe yatırım için doğru firma ve şirketleri tercih edenler, ciddi anlamda gelir elde ederken, maalesef ki yanlış seçimlerde bulunan kişiler, sermaye kaybı yaşamak zorunda kalabiliyor.

Hisse senetleri, bono ve tahviller; yatırımcılara en çok kazandıran borsa yatırım araçları olmalarına rağmen yatırımcıların hisse alırken de son derece dikkatli davranmaları ve doğru firma ya da şirket tercihinde bulunmaları gerekiyor.

En çok kazandıran firmalar arasında ise otomotiv, havacılık, çimento ve perakende gibi sektörlerde doğru adımlar atan, alanında uzmanlaşmayı başarmış olan markalar yer alıyor.

Otomotiv sektöründe hisse alınabilecek firmalar başlıklı bu yazımızda borsada otomotiv sektörüne yatırım yapmayı düşünenlerin tercih edebilecekleri firmalara kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, otomotiv sektöründe hisse alınabilecek firmalar listemiz:

  • Doğuş Otomotiv Hisse Senetleri

Ülkemizin en büyük otomotiv ithalatçıları arasında kabul edilen Doğuş Otomotiv, dünya çapında üne sahip olan 12 farklı otomobil firmasının temsilcilerinden biri olarak, Porsche, Volkswagen başta olmak üzere pek çok markanın yer aldığı geniş ürün yelpazesi ile yıllardır hizmet vermeyi sürdürüyor.

Son yılların yatırımcılarına en çok kazandıran otomotiv hisseleri ile ön plana çıkan marka, fiyat grafiğindeki düzenli tırmanışı ile yatırımcıların her daim kazanmasına olanak tanıyor.

Markanın fiyat grafiğinde zaman zaman düşüşler ve dalgalanmalar olsa da Doğuş Otomotiv, 2018 yılının da en karlı hisse senetlerini yatırımcıları ile buluşturmayı sürdürüyor.

Otomotiv sektöründe hisse senedi satın almayı düşünüyorsanız, Doğuş otomotive bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

  • Ford Otosan Hisse Senetleri

Ülkemizde satış rekorları kıran bir diğer otomobil markası olan Ford Otosan, özellikle son yıllarda ticari araç üretimindeki başarısı ile yatırımcıların tercih ettiği markalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

1959 tarihinde kurulan Otosan’ın 1997 yılında Ford ile birleşmesi ile kurulan Ford Otosan Hisse senetleri, özellikle İstanbul borsa piyasasında en çok kazandıran otomotiv hissesi olarak kabul ediliyor.

Borsa kodu FROTO olan Ford Otasan hisse senetlerine yatırım yaparak, sizler de otomotiv sektörünün en çok kazanan isimlerinden biri olmayı başarabilirsiniz.

  • Karsan Hisse Senetleri

1966 yılında kurulduğu günden bu yana, ülkemiz tarafından oldukça sevilen otomobil, hafif ve ağır ticari araç modelleri ile adından söz ettiren, otomotiv sektörünün en çok kazanan ve kazandıran isimleri listesinde yer almayı hak eden Karsan, aynı zamanda ülkemizin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında da bulunuyor.

En çok talep gören hisse senetleri arasında ilk sıralarda bulunan marka, aynı zamanda ülkemizin ilk fason üreticileri arasında yer alıyor.

Otomotiv sektörüne yatırım yapmayı planlıyorsanız, Karsan Hisse Senetleri’ni mutlaka değerlendirmeniz gereken markalar arasına eklemenizi öneriyoruz.

  • Otokar Hisse Senetleri

Koç Holding bünyesinde yer alan bir marka olan Otokar, minibüs, otobüs, arazi aracı, zırhlı araç gibi pek çok motorlu araç çeşitlerini üreten bir firma olarak, sunduğu geniş ürün yelpazesi ile yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Askeri araç üretimi söz konusu olduğunda da ülkemizin önde gelen isimlerinden biri olan Otokar, İstanbul borsasında Otokar ismi ile işlem görüyor.

Fiyat grafiği düzenli artış eğiliminde olan marka, listemizin en çok kazandıran otomotiv hisse senetleri sıralamasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

  • Tofaş

1968 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan Tofaş, hem ticari hem de binek araç üretimindeki istikrarlı başarısı ile en çok kazandıran 5 otomotiv hisse senetleri listemizin bir diğer üyesi olma özelliği taşıyor.

1991 yılından bu yana otomotiv hisse senetleri arasında en çok tercih edilen markalardan biri olan Tofaş, 30 yıldır yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

İstanbul borsasında TOASO koduyla işlem gören Tofaş’ı hisse senedi alabileceğiniz otomotiv markalarından biri olarak değerlendirebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca borsada en çok kazandıran otomotiv hisse senetlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Hisse senedi satın almadan önce geniş kapsamlı bir araştırma yapmayı ihmal etmemenizi öneriyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Otomotiv Sektöründe Hisse Alınabilecek Firmalar için yorumda bulun

    Otomotiv Sektöründe Hisse Alınabilecek Firmalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Otomotiv Sektöründe Hisse Alınabilecek Firmalar için ilk yorumu yapabilirsin.